0542 283 5368 - bilgi@akyadent.com
Endodontinin Vazgeçilmezleri: Ultrasonikler Ve Biyoseramikler

Endodontinin Vazgeçilmezleri: Ultrasonikler Ve Biyoseramikler

Alanında Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden Prof. Dr. Baybora Kayahan 15 Mayıs 2022’de İstanbul’da yeni bir Endodonti kursuyla diş hekimleriyle buluşuyor. İnci Dental'in katkılarıyla düzenlenen eğitimde Endodonti alanında tüm merak ettiğiniz soruların cevabını bulacaksınız.
▶️Teorik Bölüm: -Kanal tedavisi ile ilgili temel kavramlar -Başarıyı etkileyen faktörler -Rubber-dam uygulanmasında kolaylıklar -Kök kırıkları, Kalsifiye kanallar ve Lateral kanalların tedaviye etkileri -Kök kanal morfolojisi ve Endodontik kavite -Kavite tipleri ve çağdaş yaklaşımlar -Kavite hazırlanırken ortaya çıkan problemler - MTA ve Biyoseramikler: nedir, nasıl kullanılır -Kök kanallarında ilerlemek -Apex locatorlar -Şekillendirme : Temel bilgiler -Şekillendirme problemlerinin çözümleri i) basamak ii) kanal içi blokaj iii) Transportasyon ve zip iv) Alet kırıkları -Nikel-Titanyum döner aletler -Ultrasonikler: kuronalden apikale tüm kullanım alanları -Kök kanallarının yıkanması i) Kullanılan solüsyonlar ii) Yıkamada ultrasonik uçların kullanılması -Kök kanalının doldurulması i) Lateral kondansasyon ii) Tek kon tekniği iii) Biyoseramik kanal dolgu maddeleri ile kanalların doldurulması ▶️Uygulama 15:00 -18:00 - Katılımcılar, çekilmiş dişlerde ultrasonik uçlar kullanarak; - Kök kanallarından post çıkartılması - Başarısız kök kanal dolgusunun uzaklaştırılması - Kök kanallarının irigasyonu uygulamalarını yapacaklardır. -Biyoseramiklerle kök kanalları doldurulacak, -Perforasyon tamiri yapılacaktır.
AKYADENT AKADEMİ Göktürk Mah. Çamlık Cad. 1. Sedef Sk. No: 3/23 Eyüp / İstanbul Gsm: 0542 283 5368 E-posta: bilgi@akyadent.com Web: www.akyadent.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Endodontinin Vazgeçilmezleri: Ultrasonikler Ve Biyoseramikler