0542 283 5368 - bilgi@akyadent.com
Gülüş Tasarımı Ve Porselen  Lamina Veneer Eğitimi

Gülüş Tasarımı Ve Porselen Lamina Veneer Eğitimi

Protez konusunda Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden Dr. Alper Doğançe, “Porselen Lamina Veneer” konusundaki bilgi ve tecrübelerini, katılımcılarla paylaşıyor. Eğitimde, porselen lamina veneerler’in gülüş tasarımında kullanımı hakkında püf noktaları öğrenecek, merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulacaksınız. 8-9 Mayıs 2021 tarihinde Paşa Dental işbirliği ile gerçekleştirilecek eğitim kursiyerlere özel hazırlanmış modeller üzerinde uygulamalı olarak yapılacaktır.
Gülüş Tasarımı Ve Porselen Lamina Veneer Eğitimi Protez konusunda Türkiye’nin en deneyimli isimlerinden Dr. Alper Doğançe , “Porselen Lamina Veneerler” konusundaki bilgi ve tecrübelerini, katılımcılarla paylaşıyor. Özel hazırlanmış modeller üzerinde uygulamalı olarak gerçekleştirilecek eğitimde, İki gün boyunca hem teorik hem de pratik olarak çok doyurucu olan bu kursta katılımcılar A’dan Z’ye ‘Lamina Veneer’ ile ilgili sorularına cevap bulacaklar. Gülüş tasarımı ve estetik dişhekimliği günümüzde gittikçe önem kazanan kavramlardır. Bu konuda tüm gün sürecek teorik eğitimde amaçlanan bir dişhekiminin bakış açısını estetik uygulamalara yöneltmek, estetik bakış açısını yakalamasını sağlamak, bu konuda teknik ve pratik bilgi vererek dişhekiminin yetkinlik sahibi olmasını sağlamaktır.

Teorik Bölüm Estetik kriterler nedir, dişhekimliğinde yeri ne olmalıdır. Dişeti seviyelerinin önemi, bakı açımızı genişletmek. Mock up ve Wax up uygulamaları ile hasta iletişimini güçlendirmek Laminate veneer kontrendikasyonları , her hasta laminaya uygun mu? Preparasyon çeşitleri, nasıl yaplmalı. Ne zaman kuron, ne zaman laminate, ne zaman prepless (kesimsiz) lamina uygulayalım Ölçü alma teknikleri ve gerekli malzemeler. Seramik malzeme seçimi (cad-cam mi hand made mi?) Dental fotoğraf çekimi, sosyal medya’nın önemi Simantasyon malzemelerinde seçim neye göre yapılmalı, marka seçimi , içerik seçimi, renk seçimi. Simantasyon teknikleri , nereen başlamalı, nereden başlamamalı Lamina yapıtırmada sorunlar, yaşanacak problemleri önceden görmek. Eğitimin ikinci gününde değinilecek konular ve pratik uygulamalar şunlardır: Her katılımcı: Laminate veneer preparasyon ve uygulamaları kursunda her katılımcı fantom model üzerinde preparasyon yapacak, kesim tekniklerini uygulayacaktır. Kesim sonrası ölçü alma teknikleri , doğru ölçü alma nasıl olmalı, teknisyene aktarma işlemleri konusunda interaktif uygulamalar yapacaktır. Teknisyene model ve fotoğraf aktarma bölümünde renk seçimi, fotoğraf desteği, teknisyenle iletiim, materyal seçimi konularına değinilecektir. Porselen laminate veneer simantasyonunu her katılımcı kendi modellerinde tüm gerekli malzemeler eşliğinde gerçekletirme imkanı bulacak, doğru ve güçlü simantasyon tekniklerini kusursuz bir şekilde öğrenecektir. Simantasyon sonrası düzeltmeler, seviyelendirme,levelling, cila ve dieti sağlığının korunması model üzerinde deneyimlenecektir. Tüm aşamalar birebir uygulama şeklinde, süre kısıtlaması olmadan gerekleştirilecektir.
AKYADENT AKADEMİ Göktürk Mah. Çamlık Cad. 1. Sedef Sk. No: 3/23 Eyüp / İstanbul Gsm: 0542 283 5368 E-posta: bilgi@akyadent.com Web: www.akyadent.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Gülüş Tasarımı Ve Porselen  Lamina Veneer Eğitimi